Cena vody 2018 - HK, Pardubice a okolí

Cena vody 2018 - HK, Pardubice a okolí

15.5.2018

Připravili jsme pro Vás přehled cen vodného a stočného ve vybraných městech Královéhradeckého a Pardubického kraje pro rok 2018. Nejlépe jsou na tom obyvatelé Žamberka a Jaroměře, kde cena vodného a stočného sahá pod hranici 60 Kč.

Nejvíce za vodu zaplatí v regionu občané Hradce Králové, a to 92,02 Kč za 1 m3.

Vodné a stočné aneb za co platíte

  • Vodné - Jedná se o výrobu pitné vody a náklady spojené s její distribucí skrze veřejný vodovod. Objem odebrané vody zpravidla zaznamenává vodoměr.
  • Stočné - Tento pojem zahrnuje služby spojené s odvedením a čištěním odpadní vody. Jedná se jak o pitnou vodu stékající do odpadu, tak i dešťovou vodu odváděnou kanalizací.

Cenu vody ovlivňují nejen náklady na její výrobu, distribuci a čištění, ale také množství vody v daném regionu či náklady a zisk provozovatele. Cena vody je vypočítána na období jednoho roku a dělí se do tarifních oblastí.

Cena vody 2018

Ceny uvedeny vč. DPH 15 %

cena vody

Pro větší náhled klikněte na tabulku.

ostatní novinky
Nové požadavky - aktualizováno!Nové požadavky - aktualizováno! 14.1.2019

V oblasti měření spotřeby a následného rozúčtování tepla a vody v bytových domech byla nově vydána Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002, kterou se mění směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti.

Nové požadavky na měření a rozúčtováníNové požadavky na měření a rozúčtování 29.11.2018

Česká republika, jako člen Evropské unie, musí akceptovat právo EU a přijímat tak vydaná nařízení. V oblasti měření spotřeby a následného rozúčtování tepla a vody v bytových domech se jedná o Směrnici Evropského parlamentu a Rady 2012/27/EU. 

Rozúčtování na počkání? Rozúčtování na počkání? 3.11.2017

Pro nás žádný problém! Čekáte dlouho na vyhotovení rozúčtování? Blíží se schůze obyvatel domu a rozúčtování v nedohlednu? Bombardují vás nájemníci s dotazem „Kdy bude vyúčtování?“ a vy neznáte odpověď?

5